Bukmacherzy, którzy w 2019 roku dostaną licencję w Polsce.

Ustawa hazardowa wprowadzona w 2017 roku zmusiła do wycofania się z polskiego rynku wiele dużych firm bukmacherskich. Do legalnego działania konieczne stało się pozyskanie licencji wystawianej przez Ministerstwo Finansów. Można się zastanawiać, dlaczego tacy potentaci jak Bet365, Bet-at-home czy Betfair na natychmiast nie wystąpili z wnioskiem o uzyskanie licencji. Wbrew pozorom, jest to bardzo skomplikowana sprawa, wymagająca spełnienia szeregu wymogów. Warunkiem jest także wpłacenie do Skarbu Państwa wadium w wysokości 200. 000 złotych oraz deklaracja, że firma będzie płacić w Polsce podatek dochodowy.

Bukmacherzy, którzy w 2019 roku dostaną licencję w Polsce.

Jednoznaczne, określenie firm bukmacherskich, które w 2019 roku uzyskają licencje, nie jest łatwym zadaniem, gdyż Ministerstwo Finansów nie udostępnia takiej informacji publicznie. Wszelkie wiadomości o bukmacherach starających się wrócić na polski rynek to informacje z drugiej ręki lub oświadczenia zainteresowanych firm o tym, że starają się o pozwolenia na legalną działalność w Polsce.

Oświadczenie takie wystosował dość popularny bukmacher ComOn, który ogłosił, że wystosował wniosek o licencję. Swoją ofertę w Polsce prezentować ma pod nazwą Cherry Online Polska.

Ponadto, krążą informacje o tym, że na rynku pojawią się także nowe firmy zarówno z Polski, jak i z Unii Europejskiej, nie podaje się co prawda jednoznacznych nazw. Spekuluje się, że bliski powrotu na nasze podwórko jest posiadający bardzo szeroką ofertą i ogromną popularność Bwin. Zaznaczam, że są to wyłącznie dywagacje i domysły, nie mniej jednak w każdej plotce jest ziarno prawdy.

Przesądzony wydaje się także temat firmy Surebet, która do tej pory działała wyłącznie stacjonarnie. Swoją ofertę prezentować chcą także w internecie. Według zapowiedzi licencję otrzymać mieli na początku grudnia, jednak jeszcze to nie nastąpiło. Nie mniej jednak niemalże pewne jest, że w 2019 roku legalnie dostarczać nam będą swoich usług.

Jedyne czego możemy dowiedzieć się ze źródeł Ministerstwa, jest to, że w 2019 roku listę legalnie działających firm bukmacherskich na pewno nie będzie mniejsza niż 10 podmiotów.