Sposoby na zarabianie w internecie, które NIE zrobią z Ciebie milionera

Okres wakacyjny to czas, kiedy młode osoby szukają łatwego i szybkiego sposobu na zarabianie, najlepiej przez internet. Tu z pomocą przychodzą im najróżniejsze poradniki czy propozycje wystawiane na serwisach ogłoszeniowych albo na grupach na Facebooku. Jest kilka sposobów na zarabianie, które przedstawia się nam jako genialny sposób na zarabianie, ale w praktyce zabiorą nam one tylko czas i energię.

Wypełnianie płatnych ankiet w internecie


Płatne ankiety to temat rzeka i faktycznie wiele osób może starać się na nich zarobić, ale nie oznacza to, że będą to na tyle duże pieniądze, żeby się z tego utrzymać. Niektóre osoby zajmują się tego typu badaniem rynku zawodowo, ale jest ich garstka i raczej nie werbuje się ich za pomocą ogłoszenia na odpowiednim portalu. W rzeczywistości nie uda nam się zebrać na takim zajęciu zbyt dużej sumy, a często nawet nie będziemy mogli wypłacić jej bezpośrednio na konto, tylko wróci do nas w postaci karty upominkowej albo rabatu do wykorzystania w sklepie. Możemy spróbować, ale na pewno nie będzie to dochodowe zajęcie.

Klikanie w reklamy i polecanie ich znajomym


Klikanie w reklamy to bardzo specyficzna forma zarobku i do tego średnia moralnie. Zakładamy konto w aplikacji, która regularnie wysyła nam na maila reklamy, po których kliknięciu dostajemy parę groszy. Oferta wydaje się kusząca, tylko siedzimy i klikamy cały dzień. Z tym że wcale nie naklikamy się za dużo. Reklam przychodzi do nas parę w miesiącu, co czasami nie przekłada się nawet na złotówkę przychodu do naszego wirtualnego portfela. Nie jest to więc praca uzależniona od naszego zaangażowania, jak często mówi się o tego typu ofertach, ale ilości dostarczanych nam reklam, a z tym bywa bardzo różnie.

Hazard legalny i nielegalny


Coraz więcej młodych ludzi sięga po najróżniejsze rodzaje hazardu. Niektórym się udaje, ale trzeba mieć do tego szczęście. Przeważnie wciągamy się w to, bo serwis daje nam parę darmowych złotych do rozgrzania się. Mechanizm hazardowy jest jednak bardzo uzależniający i może wciągnąć nas bardzo szybko, jeśli zaczniemy wygrywać. Potem będziemy wpłacać własne pieniądze i stopniowo je przegrywać. Nawet jeśli uda nam się coś wygrać, to musimy mieć świadomość, że te pieniądze będą pochodziły od innych, którym nie udało się postawić tak szczęśliwie, jak nam. Do tego warto przypomnieć, że hazard jest nielegalny dla osób niepełnoletnich.

Przeczytaj również

1 thought on “Sposoby na zarabianie w internecie, które NIE zrobią z Ciebie milionera

  1. Dokładnie, strata czasu. Lepiej przeznaczyć ten czas na zdobywanie wiedzy i zajęcie się czymś bardziej dochodowym.

Comments are closed.