Dlaczego niewinne obstawianie meczów może zrujnować życie?

Hazard od lat jest przyczyną wielu życiowych tragedii. Obecnie w najróżniejszych mediach masowego przekazu można zaobserwować propagowanie firm bukmacherskich. Niestety, ale z tego powodu coraz więcej młodych osób próbuje swoich sił w bukmacherce, przez co młode osoby coraz szybciej biorą się za obstawianie meczów nawet za kilka złotych. Jak to może wpłynąć na ich przyszłość?

Od niewinnych zakładów po uzależnienie


Uzależnienie od zakładów bukmacherskich dotyka niestety coraz większej ilości osób. Chęć zarobienia dużych pieniędzy, czy też rozerwania się sprawia, że ludzie zaczynają obstawiać z pozoru niewinne zakłady u bukmachera. Niestety, ale jednak z biegiem czasu obstawianie meczów za kilka złotych może przerodzić się w stan, kiedy każdy kolejny kupon będzie za zdecydowanie większą stawkę. Tak na nas wpływają zakłady bukmacherskie. Do takiej sytuacji może dojść na wiele sposobów.

Najczęściej jest tak, że niektórzy gracze zaczynają czuć się pewnie po kilku wygranych zakładach i przeceniają swoje możliwości. Z kolei inni od samego początku zaliczają fatalną passę, lecz chcą odrobić straty. Prędzej czy później może dojść do momentu, kiedy bilans u bukmachera będzie coraz gorszy. Aż w końcu pochłonie nas uzależnienie i nim się obejrzymy, hazard pochłonie nas w swoje szpony. Nie ma co ukrywać, że zakłady bukmacherskie z założenia są stratą pieniędzy. Odsetek osób, którym udaje się ogrywać bukmachera jest bardzo niski. A nawet jeśli komuś udaje się wygrywać przez dłuższy okres, to najczęściej jest to okraszone masą stresu, negatywnych emocji i straconych nerwów.

Uzależnienie od hazardu w praktyce


Osoby uzależnione od zakładów bukmacherskich lub innych form hazardu bardzo często w ogóle nie dostrzegają swojego problemu. W swoich czynach często posuwają się nawet do zakłamywania rzeczywistości. Od kłamania najbliższym osobom, po zaniedbywanie swoich obowiązków dnia codziennego, po dopuszczenie się kradzieży pieniędzy. Oczywiście schemat działania większości jest podobny. Dlatego w praktyce jedyną pomocą dla osób uzależnionych od hazardu jest specjalistyczna terapia hazardowa. Specjaliści doskonale wiedzą, że samodzielne radzenie sobie z tym problemem jest często prowizoryczne. W większości przypadków jest to jedynie okłamywanie siebie samego. Stąd też uzależnienie od hazardu leczy się właśnie z pomocą fachowców. W innym przypadku chęć na obstawianie meczów może wrócić do nas w najmniej oczekiwanym momencie, a do ponownego wpadnięcia w szpony hazardu jest naprawdę krótka droga.

1 thought on “Dlaczego niewinne obstawianie meczów może zrujnować życie?

  1. Trudno się nie zgodzić, czy się wygrywa, czy się przegrywa, zawsze jest ochota żeby grać dalej.

Comments are closed.