Czym są mistery boxy?

Ta forma rozrywki czy wydawania pieniędzy nie jest dla wszystkich. Możemy ją spokojnie porównać do legalnej formy hazardu. Kupujemy coś za określoną ilość pieniędzy, ale w rzeczywistości nie mamy pojęcia, co zamówiliśmy. Czekamy w napięciu, aż nasza paczka przyjdzie i okazuje się, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto albo wręcz na danej paczce zarobiliśmy. Mistery boxy to prawdziwa ruletka.

Wiele osób dało się w nie wciągnąć wiele lat temu. Mistery boxy biorą swój początek w różnego rodzaju losowaniach, gdzie kupujemy coś i nie wiemy, co nam z tego wypadki. Taki system oferują między innymi skrzynki w CS GO, ale także strony bezpośrednio do tego przeznaczone. Po tym, jak coraz większa ilość twórców zaczęła reklamować losowanie gier czy nawet prawdziwych przedmiotów, stało się to popularne również z prawdziwym życiu i niestety otworzyło nowe drzwi dla oszustów. Dziś mistery boxy przeżywają swoje drugie życie i naprawdę nieźle można na nich zarobić.

Mistery box działa na bardzo prostej zasadzie. Wchodzimy na stronę internetową, która oferuje nam zakup tajemniczego pudełka w temacie, który nas interesuje, na przykład z japońskimi przekąskami czy gadżetami z naszymi ulubionymi bohaterami. Płacimy za nie określoną kwotę i w paczce dostajemy niespodziankę albo kilka mniejszych niespodzianek. Zdarzają się jednak i takie boxy, które nastawione są czysto na hazard, a w zasadzie kuszą klientów możliwością zarobienia na zakupie takiego boxa, na przykład poprzez dużo droższe rzeczy się w nim znajdujące, niż sama cena danej paczki.

Jak w wielu przypadkach kupowania kota w worku i tu nie obeszło się bez oszustów. Wiele osób oferowało różnego rodzaju mistery boxy, które okazywał się niczym innym, jak scamem. Najpopularniejsza tego typu firma reklamowała, że w ich paczkach bez problemu uda nam się znaleźć markowe buty, gdzie tymczasem były to tylko bardzo kiepskiej jakości breloczki takowe buty ilustrujące. Ale zdarzały się i takie pudełka, które przchodziły puste albo były wypełnione najtańszą czekoladą. Także jeśli chcemy kupić takiego boxa, musimy przygotować się do zachowania najwyższego poziomu czujności.

Przeczytaj również